Nikolājs Veidis, mūsu pirmais LV100 pilsonis!

JAUNIE PILSOŅI

  1. NIKOLAJS VEIDIS
  2. MARTIS ROZE
  3. LIJA KRIEVS
  4. KRISTĪNA BENITA VĪTOLIŅA
  5. ALEKSANDRA MALINOVSKA

NIKOLĀJS VEIDIS

Kāpēc Tu nolēmi iegūt dubultpilsonību?

Lai šovasar Latvijā strādātu algotu darbu, man bija obligāti jāiegūst vai nu darba vīza, vai pilsonība. Es nolēmu iegūt dubulto pilsonību, lai man arī nākotnē būtu vairāk iespēju dzīvot un strādāt Latvijā/Eiropā.

Cik ilgu laiku Tev prasīja, lai to izdarītu Latvijā?

Kad visi dokumenti bija sakārtoti, es pats tos gāju iesniegt Rīgas pilsonības un migrācijas pārvaldē. Es viņiem minēju, ka man bija īpaši svarīgi pilsonību iegūt darba dēļ. Šī iemesla dēļ es pilsonību ieguvu nedēļas laikā! Ir daudz vieglāk šo nokārtot Rīgā, nekā sūtīt dokumentus no Amerikas.

Kā Tu juties, kad Tu ieguvi pilsonību?

Man tiešām bija tāds prieks, kad ieguvu Latvijas pilsonību, jo es zināju, ka tas man atvērs daudz jaunu iespēju!

Ko dubultpilsonība Tev nozīmē?

Pieaugot mani pārņēma doma, ka esmu visu paspējis, ko varu kā Amerikas latvieties. Pagājušajā vasarā es pavadīju savu pirmo vasaru Latvijā kā ALAs praktikants. Līdz tam biju mācījies latviešu valodu, Latvijas vēsturi, kultūras zinības utt., bet jutu, ka man vēl kaut kas pietrūka. Kad šovasar ieguvu dubultpilsonību, man bija tāda sajūta, ka tagad pilnā nozīmē esmu latvietis un piederīgs šai zemei. Es saprotu, ka dubultpisonība nav pēdējais solis latvietībai, bet tas noteikti ir pareizais solis.